22. září 2022
09:00—17:00
Konference o placené reklamě
Multifunkční centrum Dlabačov
Bělohorská 24, Praha 6

Celodenní konference o placené internetové reklamě v roce 2022.

Pro provozovatele webů, majitele e-shopů, marketingové manažery,
analytiky, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty.

Program konference pro vás připravuje Taste.

Přednášející a témata

Michael Koch

Úvodní slovo

Celou konferencí bude provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste je na pozici Head of Business a zároveň je spoluzakladatelem magazínu Digichef.

Jan Svoboda

Keynote

Jaká je úloha placené internetové reklamy v roce 2022?

Jan Svoboda

Honza vede tým PA Specialistů v Taste a v marketingu se pohybuje už přes 5 let, kdy stihl vystřídat několik disciplín od Social Ads přes SEO až k reklamním systémům Sklik a Google Ads, kde se také cítí nejsilnější. Právě přesah mezi disciplínami a komplexní řešení je podle něj ta přidaná hodnota, díky které můžeme klienty posouvat kupředu a kterou se v Taste snaží naplňovat.

Tomáš Hurt

Proč a jak využije PPC specialista BigQuery

Nejen díky příchodu GA4 začíná být více slyšet o Google BigQuery. Je to služba pouze pro zaryté analytiky nebo pomůže i PPC specialistovi? Tomáš ve své přednášce ukáže na konkrétních usecasech, jak využít Google BigQuery při správě (nejen) výkonnostních kampaní a zodpoví, proč se vyplatí investovat čas do práce s tímto nástrojem.

Tomáš Hurt

Tomáš se v MarketUp zaměřuje na výkonnostní kampaně a propojení s analytikou. Má na starosti rozvoj kolegů a hledání cest k automatizaci kampaní.

Jan Kvasnička

Zvyšujte výkon kampaní díky optimalizaci vstupních stránek

Určitě to znáte, máte klienta, který má super produkt, ale jeho web/e-shop pokulhává ve zpracování. Jak s tímto webem/e-shopem dosáhnout nejlepších výsledků? V přednášce se prakticky podíváte na tipy a ukázky toho, jak můžete ovlivnit konverzní poměr webu/e-shopu, a na co všechno si dát pozor. Kolikrát má i drobná úprava velký vliv na konverzní poměr. Honza pro vás nachystal i checklist, ve kterém se dozvíte, jak postupovat, pokud přijímáte nového klienta, a co všechno zkontrolovat.

Jan Kvasnička

Honza je UX designer, CRO specialista a stratég na volné noze, jehož úkolem je vytvářet ziskovější a efektivnější weby, projekty či firmy. Pomáhá velkým i menším klientům zejména v oblasti e-commerce. Je zastáncem a propagátorem myšlenky: „Nenuťte uživatele přemýšlet.” Klade velký důraz na praxi, efektivitu a vyhodnocování. A přesně v tomto duchu bude i jeho přednáška.

Radek Laci

Jak najít rovnováhu mezi clickem a klikem

Dostáváte se v práci do stresových situací nebo jste rozlámaní z dlouhého sezení u počítače? Radek bude mluvit o tom, jak takovým situacím, nejen díky funkčnímu pohybu, předcházet. Mimo jiné se dozvíte, proč je důležité vnímat napětí v těle jako signál, se kterým je třeba vhodně pracovat, nebo že ergonomická židle a správné sezení vás samo o sobě nezachrání.

Radek Laci

Radek je spoluzakladatelem neziskové organizace Vteřina poté, absolventem školy profesora Pavla Koláře a akreditovaným lektorem World Calisthenics Organization. V současné době pracuje jako manuální terapeut a osobní trenér.

Petr Bureš Julie Kneblová

Jak maximalizovat výkon RSA reklam

Konec ETA byla pro PPC specialisty jedna z nejdůležitější změn tohoto roku v Google Ads (hned vedle PMax). Petr a Julie z uLab se zaměří na analýzu dopadu RSA na jejich reklamní účty a představí praktické tipy, jak reklamy optimalizovat pro co nejlepší výkon a dosah.

Petr Bureš

Petrova parketa je nastavování cílů, strategií, hledání nejefektivnějších cest a technické vychytávky. S Markétou Kabátovou založil v roce 2016 uLab.

Julie Kneblová

Julie se v uLab stará o své klienty, ale i o vzdělávání nováčků. Má ráda analýzy, dobře odvedenou práci a nenechá si ujít žádnou výzvu.

Milan Cidilo

Ako vyškálovať TikTok ads z 0 na 500tis. Kč mesačne

V poslednej dobe TikTok valcuje všetky sociálne siete. Využite túto príležitosť na maximum, kým je CPM v podstate zadarmo. Ako správne štrukturovať účty? Čo je pixel seasoning? Aké kreatívy fungujú najlepšie? To všetko od prípravy kreatívy, štruktúry účtu, optimalizácie, vyhodnocovania si prejdeme, aby ste aj vy mohli spendovať +500tis. Kč mesačne a plnili klientove KPIs. Presne takto sa nám aj v tomto období podarilo udržať na fashion klientoch YoY rast.

Milan Cidilo

Milan tvorí v 6clickz hlavne stratégie a viac než 6 rokov vedie marketingový tím. Data-driven mindset mu umožňuje robiť divy s paid social kampaňami.

Milan Formánek

Moderní marketing

Abyste byli ještě lepšími parťáky pro kolegy, klienty i agentury nejen svým řemeslem, ale i relevantním business slovníkem, připravil si Milan nabušenou přednášku založenou na zasazení PPC do širšího kontextu. Odnesete si tipy, jak uspět v dnešní dynamické době na základě osvědčených nadčasových přístupů z komplexního marketingu.

Milan Formánek

Milan je nezávislý lektor a konzultant. Více než čtrnáct let pracoval pro Red Bull, má zkušenosti z agentury i médií a na jeho triku je zároveň spolupráce s 500+ organizacemi.

Lucie Hvězdová

Case study: Jak využít Zboží.cz na maximum

Jak mohou inzerenti optimalizovat kampaně na Zboží.cz? Praktická case study, jak využít nové možnosti pro posílení prodeje či získání více konverzí a zákazníků na Zboží.cz.

Lucie Hvězdová

Lucie vede, a hlavně podporuje, v Seznam.cz tým konzultantů Zboží.cz. Spolu s týmem připravuje analýzy, doporučení a benchmarky pro klienty. Pro agentury připravuje školení na téma, jak pracovat se srovnávačem Zboží.cz. Spolupracuje s partnery jako jsou biddovací nástroje nebo e-shopová řešení. Cílem Luciiny práce je pomáhat klientům, co nejefektivněji a nejsnadněji inzerovat na Zboží.cz, a to ve spolupráci právě s agenturami a našimi partnery.

David Janoušek

Share of Search - Nejdůležitější metrika, o které jste nikdy neslyšeli (nebo snad už ano)

Nejdůležitější metrika, o které jste nikdy neslyšeli nebo snad ano? I takto by se dala popsat metrika Share of Search vytvořená v roce 2020 Lesem Binetem a Jamesem Hankinsem pod záštitou IPA (Institute of Practitioners in Advertising). Jaký byl vývoj metriky v roce 2021 a proč se vyplatí tuto metriku v dlouhodobé měřítku sledovat? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v přednášce Davida Janouška.

David Janoušek

David se v marketingu pohybuje již od roku 2017. Mimo výkonnostní kampaně na Googlu, Seznamu či zbožových srovnávačích se zaměřuje hlavně na strategický posun klienta. Své doporučení formuje na základě dat z trhu a nikoliv subjektivních domněnkách. David je zastáncem automatizace a práce se systémy strojového učení, ve kterých společně s propojením brandového a výkonnostního marketingu vidí budoucnost tohoto oboru.

Lukáš Bartošek

Produktová analytika na sociálních sítích

Měli bychom důvěřovat automatickým strategiím nebo vzít segmentaci produktů a optimalizaci kampaní do vlastních rukou? Lukáš bude mluvit o tom, jak reagovat na trendy a sezónnost, dynamicky měnit produktové sety, vytvářet vlastní segmenty a využívat produktová data napříč kanály.

Lukáš Bartošek

Fascinují mě nové technologie, které rád využívám při práci s daty z různých marketingových zdrojů, díky nimž dokáži velmi pružně přizpůsobovat marketingové modely a strategie v čase.

Jan Janoušek

Využijte maximální potenciál kampaně Performance Max

Koncem minulého roku se do našich systémů dostala nová kampaň Performance Max. Tento typ kampaně nám od základu změnil pohled na účty v Google Ads. Vzhledem k tomu, že se stále do velké míry jedná o blackbox, musíme čím dál více hledat skryté nástrahy. Proto jsme se v Tastu na tuto problematiku zaměřili a přiblížíme ji i vám.

Jan Janoušek

Honza má více jak 4letou zkušenost se správou a tvorbou PPC kampaní v Google Ads a Sklik. K práci často využívá různé formy automatizace pro efektivnější správu, zlepšení výsledků a úsporu času. Honzu nejvíce baví posunovat klienta a ukazovat mu, jak je online marketing úžasný a efektivní. Pracuje pro digitální agenturu Taste.

Blanka Kudrnová

Jak rychle se dá na Pinterestu vydělat milion

Víte, co se stane, když necháte ležet svůj Pinterest šest let ladem a pak se rozhodnete na něm vydělávat peníze? A co teprve, když ho vůbec nemáte, a přesto tam chcete vydělávat? Blanka už tohle ví, a podělí se o to ve své upřímné case study. Spousta grafů, čísel a dat, které by si sama přála před dvěma lety vidět.

Blanka Kudrnová

Blanka se v Bonami specializuje na výkonnostní reklamu na sociálních sítích, a tak počítá ostošest. Efektivitu kampaňových čísel hlídá nejen na Facebooku, ale teď už také na Pinterestu.

Tomáš Komárek

5 tipů na efektivnější B2B online marketing

Úspěšnost prodeje v B2B se odvíjí od spolupráce marketingu a salesu. Tomáš ve své přednášce odhalí, jak využít sales ke zlepšení efektivity akviziční části marketingu a naopak, jak může marketing pomoci s úspěšným dokončením prodeje. Dostanete přehled o tom, jak si nastavit spolupráci se sales týmem, co si pohlídat v rámci nákupního procesu a tipy na nástroje, které jednotlivé aktivity salesu zefektivní. Vhodné i pro začátečníky.

Tomáš Komárek

Tomáš se v online marketingu pohybuje od roku 2015. Na volné noze si během té doby vyzkoušel práci od srovnávače na 7 trzích jihovýchodní Asie, přes e-commerce projekty prodávající vlastní produkty, po globální B2B SaaS, kterému se momentálně věnuje naplno v Sanity.io, Time is Ltd. nebo v Recombee.

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Hlavní partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.